Netflix seriale 2017

Seriale dla facetów dostępne na Netflixie, które warto zobaczyć

Netflix, czyli telewizja przyszłości według mnie. Jest świetna usługa, która zastąpi telewizję kablową. Netlix w wersji Premium to koszt 53 zł (cennik – link), a liczba ekranów do jednoczesnego oglądania wynosi aż 4. Daje nam to możliwość korzystania z Netflixa w kilka osób jednocześnie, dzięki temu możemy zmniejszyć koszty tej usługi. Netflix oferuje jeden próbny miesiąc za darmo, z którego warto na pewno skorzystać, aby w pełni przekonać się o możliwościach tego serwisu. Poniżej lista 5 seriali, które chętnie oglądałem bądź dalej oglądam.

1. Daredevil

Serial Marvel Daredevil Netflix 2017

Daredevil to mój numer jeden, jeżeli chodzi o seriale produkcji Netflix. Daredevil to adaptacja komiksu Marvela, opowiadająca o niewidomym prawniku, który zwalcza przestępczość w Nowym Jorku jako zamaskowany superbohater. Serial ten ma niesamowity, mroczny klimat, bardzo dobrą obsadę aktorską oraz efektowne sceny walk. Walka Diabła z Hell’s Kitchen w holu jest chyba najlepszą sceną walki wręcz jaką można było zobaczyć w produkcji serialowej. Sami oceńcie, poniżej film z całą sceną walki.

W uniwersum Daredevila osadzone zostały również seriale Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist. Dzięki temu zabiegowi powstał serial The Defenders, w którym wymienione postacie łączą siły w walce o ocalenie swojego ukochanego miasta. The Defenders zadebiutuje na platformie Netflix 18 sierpnia 2017 roku.

W drugim sezonie serialu Daredevil pojawia się postać Franka Castle’a, który dostanie własny serial pod nazwą The Punisher. Początkowo Marvel i Netflix nie planowało takiego serialu. Postać grana przez Jona Bernthal została jednak bardzo dobrze przyjęta przez widzów i postanowiono nakręcić oddzielny serial z jego udziałem. The Punisher pojawi się na platformie Netflix pod koniec 2017 roku.

3 sezon przygód Daredevila, czyli Diabła z Hell’s Kitchen pojawi się prawdopodobnie dopiero na początku 2018 roku.

Ocena IMDB

8,7/10

Ocena Filmweb

8,1/10

Moja ocena

9,5/10

2. W garniturach (Suits)

„W garniturach” to mój ulubiony serial dramatyczny. Do tej pory wyszło 6 sezonów, a na czerwiec 2017 zaplanowana jest emisja 7 sezonu. Więc jeżeli zdecydujesz się na ten serial, czeka Cię wiele godzin wyśmienitej uczty serialowej. Serial „W garniturach” przedstawia historię Mike’a Ross’a, który dzięki swojej inteligencji i doskonałej pamięci fotograficznej zdobywa pracę w jednej z najlepszych kancelarii prawniczych w Nowym Jorku. Problem polega w tym, że Mike Ross nigdy nie skończył studiów prawniczych. Jego sekret zna tylko Harvey Specter, dla którego pracuje. Jednak z czasem ta tajemnica staję się coraz trudniejsza do ukrycia.

Dlaczego uwielbiam ten serial? Po pierwsze, za bardzo wyraziste postacie. Każda z nich jest ciekawa i wnosi do serialu coś innego. Kolejna rzecz to świetne dialogi, które zapadają w pamięć. Smaczku całemu serialowi nadają świetnie dobrane utwory muzyczne. Serial ten broni się również tym, że fabuła jest doskonale wyważona. Nie jest to serial typowo prawniczy. Prowadzone sprawy adwokackie, są jedynie tłem prywatnych problemów, z jakimi borykają się bohaterowie. Pierwszy odcinek nie skradł mojego serca, więc jeżeli Tobie również, to daj kredyt zaufania i obejrzyj drugi, trzeci.. odcinek a zobaczysz, że się nie zawiedziesz.

Ocena IMDB

8,7/10

Ocena Filmweb

8,3/10

Moja ocena

9/10

3. 100

Serial 100 Netflix 2017

Tym razem, coś z gatunku science-fiction. Akcja serialu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Wojna nuklearna zniszczyła cywilizację na planecie. Ocaleni przebywają na statku kosmicznym. Po wielu latach od wojny, na Ziemię zostaje wysłana grupa 100 nieletnich przestępców. Mają oni na celu sprawdzić, czy życie na Ziemi jest ponownie możliwe.

Pierwsze kilka odcinków jest nijakie i słabe. Ma się wrażenie, że ogląda się banalny serial, który jest skierowany do nastolatków. Jednak z rozwojem wydarzeń, serial staję się co raz ciekawszy i bardziej dojrzały. Jeżeli lubisz dobre sci-fi, to zerknij na tą propozycję. Na platformie Netflixa są dostępne wszystkie 4 sezony tego serialu.

Ocena IMDB

7,8/10

Ocena Filmweb

7,7/10

Moja ocena

7/10

4. Wikingowie

Serial warty zobaczenia Wikingowie Netflix

Ten historyczny serial oglądam wspólnie z żoną. Przedstawia on historię wikinga Ragnara Lothbroka, któremu marzy się wyprawa łupieżcza w kierunku zachodnim. Ragnar Lothbrok to postać autentyczna. Żył on w IX wieku i zapoczątkował wyprawy do Brytanii i Francji.

Serial ma bardzo dobry klimat, obfituje w bardzo dobre zdjęcia oraz we wspaniałą muzykę. Możemy zobaczyć, jak wyglądały rytuały religijne wikingów, ich życie codzienne oraz wyprawy łupieżcze, które przyczyniły się do ich sławy. Smaczku wszystkim historiom Ragnara Lothbroka nadaje to, iż zostały one oparte na prawdziwych wydarzeniach. Sukces tego serialu ma wielu ojców. Jednak według mnie, gra aktorska Travisa Fimmela (Ragnar Lothbrok) mocno wyróżnia się na tle pozostałych bohaterów. Obecnie (maj 2017) na platformie Netflixa są dostępne 4 sezony. Sezony 1-3 zawierają 10 odcinków, zaś sezon 4 zawiera 20 odcinków. Premiera 5 sezonu została zapowiedziana na jesień 2017 roku.

Ocena IMDB

8,7/10

Ocena Filmweb

8,5/10

Moja ocena

8,5/10

5. Outlander

Serial Outlander Netflix 2017
Outlander’a obejrzałem za namową mojej żony, która obejrzała pierwszy sezon w 3 dni. Serial ten jest adaptacją powieści Obca autorstwa Diany Gabaldon. Opowiada historię angielki Claire Randall, która niespodzianie przenosi się w czasie z roku 1945 do roku 1743. Claire zostawiła w XX wieku swojego męża Franka Randalla, a w XVIII wieku jej losy splatają się z ze szkotem Jamiem Fraserem. Tłem historycznym wydarzeń jakie spotykają głównych bohaterów jest konflikt szkocko-brytyjski i zbliżający się wybuch powstania jakobitów.

Outlander’a lubię za ciekawą narrację prowadzoną przez główną bohaterkę, przepiękne zdjęcia Szkocji oraz ciekawy scenariusz. Mogłoby się wydać, że jest to lekki, romantyczny serial dla kobiet lecz tak nie jest. Posiada on wiele aspektów, które spodobają się również męskiej części publiczności. Outlander pokazuje nam okrucieństwo konfliktu szkocko-brytyjskiego oraz bardzo ciekawą historię i zwyczaje ludności Szkocji w XVIII wieku. Moim zdaniem, właśnie aspekt historyczny nadaje temu serialowi niezwykłego klimatu i dlatego polecam go każdemu maniakowi seriali 🙂

Ocena IMDB

8,5/10

Ocena Filmweb

7,9/10

Moja ocena

8/10

Dodaj komentarz